Mandarinky do Evropy pronikly až počátkem 19. století, a to pravděpodobně z Indie nebo Číny. Označení mandarinka se nevztahuje pouze na plody mandarinkovníku sladkého – pojem v sobě zahrnuje všechny křížence a mutace. Jako mandarinky se obvykle pěstují čtyři různé druhy: mandarinka obecná, královská, středozemní a unšiu. Vzhledem k šťavnaté a sladké až sladce nakyslé chuti a bohatému obsahu vitaminů je nejlepší konzumovat mandarinky za syrova. Ovoce se sladkou chutí a typickým aroma se však hodí i do mnoha teplých pokrmů. V prodejnách MAKRO můžete vybírat z rozmanitých druhů mandarinek od prověřených dodavatelů – tradiční odrůdy nabízíme v různě velkých baleních.

Tipy z našeho sortimentu

 • Mandarinky Nur. 3/4 II. čerstv. gearsack 1x 1 kg

  Mandarinky Nur. 3/4 II. čertv. gearsack 1x 1 kg v MAKRO

  Šťavnatá odrůda mandarinek najde uplatnění především při výrobě fresh juiců. Praktické 1kg balení ocení menší i větší domácnosti.

 • Mandarinky Satsuma X/1 II. čerstv. váž. karton 1x cca 10kg

  Mandarinky Satsuma X/1 II. čerstv. váž. karton 1x

  Lahodné a šťavnaté plody se snadno loupou a neobsahují žádné pecky. 10kg karton je vhodný především pro gastro provozy.


Více o mandarinkách

 • Mandarinky

  Šťavnaté a aromatické ovoce se vyskytuje v mnoha různých odrůdách, formách a chuťových obměnách. Uplatní se především při přípravě koláčů, dortů, pudinků a ovocných salátů. Hodí se také k drůbeži, krevetám a rybám.

 • Klementinky

  Varieta označovaná jako klementinka patří k druhu mandarinky obecné. Poznávacím znamením je dužnina bez pecek a snadno oddělitelné plátky – v jednom kusu ovoce se jich obvykle skrývá sedm až čtrnáct.

 • Tangerinky

  Plody s vysokým obsahem vitaminu C vznikly křížením mandarinek a pomerančů. Chuťově se blíží původním mandarinkám, ale jsou větší. Trochu obtížněji se loupají a jejich dužnina obsahuje semena.

Garance kvality

Veškerý sortiment mandarinek prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů je důkladně kontrolována na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují pracovníci MAKRO maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. U mandarinek se kromě jiného kontroluje množství šťávy. Nejprve se zváží celý plod a po odšťavení na citrusovači i čerstvě získaná šťáva, od jejíž hodnoty se odečte hmotnost kelímku. Váha plodu se posléze vydělí hmotností šťávy a takto získaný poměr se porovná s předepsanou normou. Pokud odpovídá, je pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad distribuováno do jednotlivých prodejen.


Další oblíbené ovoce

 • Pomeranče

  Pomeranče v MAKRO

  Konzumace pomerančů má příznivý vliv na vitalitu, duševní svěžest a krvetvorbu.

 • Banány

  Banány v MAKRO

  Banány patří mezi lehce stravitelné druhy ovoce s vysokým obsahem sacharidů.

 • Jahody

  Jahody v MAKRO

  Celý rok u nás můžete zakoupit čerstvé a šťavnaté jahody v praktických baleních.

 • Pitahaya

  Pitahaya v MAKRO

  Vyzkoušejte exotické plody, jejichž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu.