makro ČR představuje řešení pro zajištění bezpečných vánočních nákupů

17. prosince 2020

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR se připravuje na období vánoční nákupní špičky a představuje nové služby, které mají zajistit bezpečné a zároveň pohodlné nákupy. Cílem těchto aktivit je eliminovat dobu, kterou musí zákazník strávit na prodejně, zamezit tvorbě front u pokladen či poskytnout možnost téměř bezkontaktního nákupu.

„Vánoční období je každoročně velmi hektické. Abychom se vyhnuli dlouhým frontám a velkému hromadění osob na jednom místě, rozhodli jsme se letos našim zákazníkům nabídnout nové služby, které mají urychlit a zjednodušit jejich nákup a zajistit jim co nejbezpečnější prostředí. Věříme, že zákazníci tyto nové možnosti uvítají,“ komentuje nově představené služby Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro ČR.

Jednou z nich je možnost tzv. předobjednávky čerstvých ryb, jejichž prodej se v předvánočním čase zvyšuje. Celý proces funguje jednoduše. Při vstupu do prodejny si zákazník u pověřeného zaměstnance objedná vybranou rybu, následně dostane číslo a může pokračovat v nákupu. Svou objednávku si po zhruba dvaceti minutách vyzvedne na určeném výdejním místě.

V prodejnách makro ČR bude také nově fungovat řešení Q-Booster, které pomůže zamezit tvorbě dlouhých front u pokladen. Zákazník s maximálně 20 položkami může využít asistence pracovníka prodejny, který zboží naskenuje a odešle k pokladně, kde jej zákazník pouze zaplatí. Toto řešení urychluje odbavení zákazníků, šetří jejich čas a snižuje dobu, kterou zákazník tráví v prodejně.

Zákazníkům s většími nákupy je doporučeno využívat mobilní aplikaci makro Scan, která funguje na všech třech prodejnách v Praze, dále pak v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Plzni a Hradci Králové. V tomto případě si zboží v košíku zákazník skenuje sám prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Může však využít asistenci pracovníků prodejny, jejichž počet bude v období vánoční špičky posílen o zaměstnance z centrály společnosti.

Vedle těchto řešení ve všech prodejnách makro po celé České republice nově funguje také služba Klikni a vyzvedni, díky které nemusí zákazník za účelem nákupu vůbec vstupovat do prodejny. Nákup provede přes online platformu a zboží si poté vyzvedne přes výdejní okno. Toto řešení tak poskytuje téměř bezkontaktní možnost nákupu.

Zákazníci nepřijdou ani o svou oblíbenou akci „kapr a sekt“, která potrvá od soboty 19. prosince do úterý 22. prosince. Během ní každý, kdo nakoupí v hodnotě nad 2 999 Kč bez DPH, získá vánočního kapra za 5 Kč bez DPH a lahev Bohemia Sekt Brut za 5 Kč bez DPH.


V celé velkoobchodní síti makro monitoruje počet osob uvnitř obchodu tak, aby bylo v souladu s vládními opatřeními. Vzhledem k velké rozloze prodejen a odlišné struktuře zákazníků, kteří nakupují v různou denní dobu, nedochází k omezení vstupu.

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Čajanková
FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612
e-mail: cajankova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení