makro ČR představuje řešení pro zajištění bezpečných vánočních nákupů

17. prosince 2020

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR se připravuje na období vánoční nákupní špičky a představuje nové služby, které mají zajistit bezpečné a zároveň pohodlné nákupy. Cílem těchto aktivit je eliminovat dobu, kterou musí zákazník strávit na prodejně, zamezit tvorbě front u pokladen či poskytnout možnost téměř bezkontaktního nákupu.

„Vánoční období je každoročně velmi hektické. Abychom se vyhnuli dlouhým frontám a velkému hromadění osob na jednom místě, rozhodli jsme se letos našim zákazníkům nabídnout nové služby, které mají urychlit a zjednodušit jejich nákup a zajistit jim co nejbezpečnější prostředí. Věříme, že zákazníci tyto nové možnosti uvítají,“ komentuje nově představené služby Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro ČR.

Jednou z nich je možnost tzv. předobjednávky čerstvých ryb, jejichž prodej se v předvánočním čase zvyšuje. Celý proces funguje jednoduše. Při vstupu do prodejny si zákazník u pověřeného zaměstnance objedná vybranou rybu, následně dostane číslo a může pokračovat v nákupu. Svou objednávku si po zhruba dvaceti minutách vyzvedne na určeném výdejním místě.

V prodejnách makro ČR bude také nově fungovat řešení Q-Booster, které pomůže zamezit tvorbě dlouhých front u pokladen. Zákazník s maximálně 20 položkami může využít asistence pracovníka prodejny, který zboží naskenuje a odešle k pokladně, kde jej zákazník pouze zaplatí. Toto řešení urychluje odbavení zákazníků, šetří jejich čas a snižuje dobu, kterou zákazník tráví v prodejně.

Zákazníkům s většími nákupy je doporučeno využívat mobilní aplikaci makro Scan, která funguje na všech třech prodejnách v Praze, dále pak v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Plzni a Hradci Králové. V tomto případě si zboží v košíku zákazník skenuje sám prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Může však využít asistenci pracovníků prodejny, jejichž počet bude v období vánoční špičky posílen o zaměstnance z centrály společnosti.

Vedle těchto řešení ve všech prodejnách makro po celé České republice nově funguje také služba Klikni a vyzvedni, díky které nemusí zákazník za účelem nákupu vůbec vstupovat do prodejny. Nákup provede přes online platformu a zboží si poté vyzvedne přes výdejní okno. Toto řešení tak poskytuje téměř bezkontaktní možnost nákupu.

Zákazníci nepřijdou ani o svou oblíbenou akci „kapr a sekt“, která potrvá od soboty 19. prosince do úterý 22. prosince. Během ní každý, kdo nakoupí v hodnotě nad 2 999 Kč bez DPH, získá vánočního kapra za 5 Kč bez DPH a lahev Bohemia Sekt Brut za 5 Kč bez DPH.


V celé velkoobchodní síti makro monitoruje počet osob uvnitř obchodu tak, aby bylo v souladu s vládními opatřeními. Vzhledem k velké rozloze prodejen a odlišné struktuře zákazníků, kteří nakupují v různou denní dobu, nedochází k omezení vstupu.

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Čajanková
FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612
e-mail: cajankova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více