Fritézy

V profesionálních kuchyních jsou fritézy velmi využívaným spotřebičem, který umožňuje při celodenním provozu snadnou a efektivní přípravu smažených pokrmů. Hranolky, obalované řízky, ryby či různé druhy zeleniny se smaží zcela ponořené do horkého oleje – díky tomu teplo působí rovnoměrně, potraviny neabsorbují přebytečný tuk a jsou připraveny rychleji než při klasickém smažení na pánvi. V nabídce makro naleznete široký sortiment profesionálních fritovacích zařízení v rozličných provedeních určených pro všechny typy gastronomických provozů.

Fritézy

Více o fritézách

Údržba

Fritézy je třeba důkladně a pravidelně čistit, proto se při výběru konkrétního produktu zajímejte také o způsob údržby. Fritézy mohou být vybaveny vyjímatelnou nádrží na olej, nebo by k ní konstrukce alespoň měla umožňovat snadný přístup. Důležitý je i způsob vypouštění oleje, který se provádí pomocí přídavné hadice, v případě profesionálních fritéz pomocí ventilu.

Konstrukce

Při nákupu fritovacího zařízení lze volit z různých typů konstrukcí – k nejprodávanějším patří fritézy klasické a se studenou zónou. V případě klasické varianty má olejová vana rovné dno, fritézy se studenou zónou jsou konstruovány do tvaru V – olej ve spodní části nedosahuje tak vysokých teplot, díky tomu nedochází k přepalování drobků a prodlužuje se životnost oleje.

Výkon

Důležitým hlediskem, které má vliv na výslednou chuť a konzistenci pokrmu, je výkon fritézy, resp. příkon KW na litr oleje. Po vložení syrové případně mražené suroviny dochází k ochlazení horkého oleje – u zařízení s vyšším výkonem dosáhne olej rychleji požadované teploty, a díky tomu potraviny nevsáknou příliš tuku a budou křupavé a šťavnaté.

Odborné poradenství

Kvalifikovaný personál vám na všech pobočkách makro ochotně poradí s výběrem a představí jednotlivé produkty. Doporučí vám vhodné řešení přímo pro vaši provoznu, v němž zohlední konkrétní potřeby vaší restaurace či obchodu. V případě potřeby vám naši zaměstnanci zajistí také objednávku či doručení zvolených výrobků.
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více